Ing. Dagmar Rudolfová

Zdravím vás, kdo jste zavítali na moji stránku.

Jmenuji se Dagmar Rudolfová a nabízím vám osobní konzultace, kde můžeme společně mapovat váš příběh, kdy budeme objevovat souvislosti, kde se nacházíte ve svém životě, proč se dostáváte do potíží, ať už vztahových nebo zdravotních. Zajímá mě práce s tělem, jak funguje, jaké jsou zákonitosti, proč člověk onemocní a jaké jsou možnosti a cesty ke zlepšení.
Někdo zvolí intenzivnější cestu a začne studovat semináře základního výcviku Principů života, které pořádáme společně s mým manželem.
Nebo se se mnou můžete potkat s tužkou v ruce na kurzu kreslení (kreslení pravou hemisférou), kde můžete zakusit, jaké to je, když dokážete nakreslit, co byste do sebe nikdy neřekli.

A teď něco málo o mně…
Narodila jsem se 11.11.1961 v Ostravě.  Z prvního manželství mám dvě už dospělé děti, dceru Petru (1985) a syna Adama Tachezyho (1990).
Z druhého manželství mám syna Zdeňka (2000). V současné době žiju se svým manželem Vláďou ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Jsem dvojnásobná babička.
Dětství jsem prožila na Vysočině ve Žďáře nad Sázavou. V mých devíti letech jsme se přestěhovali zpátky do Ostravy, kde jsem začala závodně plavat, chodit na výtvarku a do turistického oddílu (v „Osmačtyřicítce“ jsem měla přezdívku Bráška). Naše rodina jezdila do Beskyd na chalupu, která je v nádherném místě. Toto všechno mne ovlivňovalo a formovalo.
V období dospívání se stupňovaly mé zdravotní potíže, měla jsem alergii (u které jsem se dusila), od útlého dětství mě trápily bolesti hlavy. Tady začalo moje hledání cesty, jak vyřešit své zdravotní potíže.
Vystudovala jsem v Lednici na Moravě zahradní architekturu, po mateřské jsem začala pracovat na zvláštním odborném učilišti, kde jsem zároveň zjišťovala, jak fungují takové děti, co dovedou, jak s nimi pracovat.
Po druhé mateřské, krátce po revoluci, jsem absolvovala různé kurzy alternativních metod. Později jsem měla svoji poradnu, kde se na mě obraceli rodiče dětí s DMO, ale i dospělí s nejrůznějšími problémy. Nejvýraznější pro mě bylo, když jsem na vlastní oči viděla, jak silné seberegulační schopnosti má lidské tělo. Čím dál tím víc jsem si uvědomovala, jak spolu úzce souvisí nastavení člověka, jeho postoje a mechanizmy fungování a jaký vliv to má na jeho zdraví.
Proces mého hledání velmi ovlivnilo setkání s Helenou Vertelmanovou, autorkou Principů života, které jsem začala studovat hned od jejich zrodu. Získala jsem tak další praktické nástroje, jak se v sobě vyznat a jak rozmotávat a zpracovávat svoje témata.
Postupně jsem vyřešila svoji alergii, ale bolesti hlavy vygradovaly až k tomu, že jsem v roce 2010 podstoupila operaci nezhoubných nádorů (meningeomů). 
V době před operací jsem se potřebovala zaměřit na to, abych operaci přežila a abych jí co možná nejšetrněji prošla. Použila jsem všechny zkušenosti, které jsem do té doby nasbírala.
Díky zdárné operaci mám druhou šanci, doslova jsem se znovu narodila. Cesta rehabilitace a rekonvalescence byla dlouhá.  Potřebovala jsem dát svému tělu tolik času, kolik potřebovalo. Učila jsem se znovu chodit a mluvit, nic se nedalo uspěchat. Chtěla jsem se znovu zapojit do vztahů, do života a potřebovala jsem zpracovávat některá témata, abych se mohla posunout, takže jsem pokračovala ve studiu PŽ.
Jako další smysluplnou rehabilitaci jsem pro sebe zvolila zahradničení, které mi umožňovalo být v přírodě. Při sázení rostlin jsem si ani neuvědomovala, že se protahuju víc a víc.
Vrátila jsem se ke své původní profesi. Postupně jsem vybudovala zahradnickou firmu, ve které nyní spolupracujeme s mým manželem.

V současné době chci svoji druhou šanci využít k tomu, abych předávala svoje zkušenosti a dále pokračovala ve studiu fascinujících zákonitostí lidského těla a jeho možností.

Místo konání seminářů: 
Ostrava a okolí
Telefon: 
+420 773 758 377
email: 
zahradynamiru@seznam.cz
rudolfova@principy.cz
Adresa: 

Dukelská 511
73923 Stará ves nad Ondřejnicí


Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů