MgA. Markéta Bidlasová

   Ahoj či dobrý den!  
   Narodila jsem se v roce 1970, jsem vdaná, mám tři děti a žiju v Praze.
   Ale to není to hlavní, co chci sdělit.
   Od dětství mně zajímaly příběhy, výtvarné umění, dějiny umění, literatura, pak čím dál víc divadlo. To jsem taky vystudovala, pracovala jsem a pracuji jako divadelní dramaturg. Také se zajímám a věnuji psaní, napsala jsem pár divadelních her, scénářů a článků.
   Ale to také není to hlavní, co chci říci.
   Zhruba tak někdy po svém pětatřicátém roce, jsem se začala cítit čím dál víc nespokojená a ztracená v pracovních vztazích a proto jsem pro sebe „objevila“ a začala studovat praktickou životní filozofii Principy života. 
   No, a to už pomalu dostávám k tomu, oč mi jde.
   Tady někde totiž začala má cesta sebeobjevování, mé dobrodružství sebepoznávání.
Začalo pravda hodně smutně – v závěru třetího těhotenství jsem přišla o dítě. Myslím, že v tom okamžiku se mi rozbil poslední kousek růžových brýlí (no, možná tedy spíš černých), kterými jsem se koukala na svět a já začala asi poprvé nahlížet vlastníma očima svůj život. A začala jsem postupně zjišťovat, jak mnoho věcí je jinak, než si myslím. Že má představa o sobě samé je mi nějak těsná. Že nemám jednou provždy pohádkové manželství. Že nejsem za všech okolností ušlechtilá osoba (a pokud se o něco takového snažím, tak kam to vede). Že nikdy nebudu dokonalá, nikdy se o mně nikdo nepostará a šťastný konec mi nikdo nezaručí.
   Taky jsem se ale postupně začala učit orientovat se skrz své pocity sama v sobě, orientovat se ve svých vztazích. Začala jsem se učit stále víc se starat sama o sebe ( a tedy nevyžadovat, aby to dělali na základě mých nevyřčených požadavků druzí) a o vše, co do mého světa patří.
Začala jsem okoušet, jak chutná spokojenost a sebevědomí. Začala jsem objevovat, že nejsem nezkušená ani neschopná, mám sny a když za nimi jdu tak nemusí být nedosažitelné.
(Tak třeba se mi během toho všeho podařilo počít a porodit své třetí dítě…)
A začala jsem také chápat, že je to práce na celý život.
 
   Momentálně jsem dospěla k tomu, že abych mohla v tomto svém dobrodružství  sebeobjevování naplno pokračovat, potřebuji do něj přibrat další lidi. Zkrátka – dál studovat Principy života potřebuji skrz učení dalších, nových studentů.
 
   Semináře Principů života pořádám v Praze.
   A… velmi se na vás těším.
 
Místo konání seminářů: 
Praha
Telefon: 
736602328
email: 
marketa.bidlasova@centrum.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů