Mgr. Pavla Tlustošová

Dobrý den,
jmenuji se Pavla a jsem učitelka angličtiny na základní škole. Zároveň tam také pracuji jako speciální pedagožka, což znamená, že pracuji s dětmi, které mají různé potíže a problémy. Ve spolupráci s rodiči a pedagogy hledám souvislosti a možná řešení. Tím, že sama mám dvě dcery (10, 16), tak také využívám svoje zkušenosti mámy.
Na učení se dívám jako na celý proces, který je spojený nejen s individualitou dítěte, ale i s jeho vztahy doma a ve škole. Hledám v jejich "životním příběhu"souvislosti, které můžou dětem bránit v rozvoji. Baví mě hledat jak podpořit děti i rodiče, aby mohli rozvíjet jejich možný potenciál. K tomu všemu využívám i zkušeností, které mám z filosofie Principů Života.
K této filosofii  jsem se dostala, když jsem byla nepokojená ve vztahu s manželem a hledala cestu, jak z toho ven. Po letech hledání a doufání, že to nějak půjde k lepšímu, jsem si ujasnila, že náš vztah už je natolik rozbitý, že jsem se nakonec rozhodla z nefunkčního vztahu odejít. Tehdy jsem přišla o obrovskou iluzi, že když budu věci dělat správně, tak to přece musí dobře dopadnout. No, zkušenosti ukázaly, že tomu je úplně jinak.
Pomocí nástrojů, které mi poskytuje tato životní filosofie, hledám, jak si udělat život lepší. Tak, abych se jednou mohla otočit zpět a říct si, že můj život měl smysl. Ostatně ten jsem vlastně hledala vždycky.  Přes různá náboženství či filosofie jsem nakonec našla  filosofii Principů života. Co se mi na ni líbí, že je praktická. Nenabízí žádné "nebe",  ani že to všechno dobře dopadne, ale má nástroje, jak hledat  řešení v situacích, kde se mi nelíbí, ale také cestu ke svému potenciálu, cestu ke své "hvězdě". Já bych to prostě nazvala cesta růstu za lepším životem. To je důvod, proč tuto filosofii studuji a proč ji chci také učit. Proč zůstávat tam, kde se mi nelíbí? Nic se mi neděje jen tak,  potřebuji najít příčinu a cestu jak z toho ven.
Nabízím semináře PŽ a osobní konzultace. Mohu se podělit o své zkušenosti s dětmi, co mají problémy, ať už s učením či chováním. Zabývám se také vztahy mezi dětmi, rodiči a učitely a vzhledem k mé osobní zkušenosti s rozvodem, mohu také poskytnout zpětné vazby na tuto problematiku.

Místo konání seminářů: 
Brno
Telefon: 
605 551 565
email: 
tlupav@seznam.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů