Mgr. Zora Svobodová, Ph.D.

Jmenuji se Zora Svobodová, narodila jsem se v roce 1964 v Brně. V současné době bydlím v Kuřimi se svým mužem Honzou, dcerou Zuzkou. Z prvního manželství mám syna Jakuba.
Vystudovala jsem vysokou školu, obor tělesná výchova a zeměpis, a nyní pracuji jako odborná asistentka na Masarykově univerzitě – učím tělocvik.
Od malička mě bavil všechen pohyb, dělala jsem balet, moderní gymnastiku, atletiku a nakonec jsem nejdéle zůstala u basketbalu – ten jsem hrála 16 let. Taky za svoje povolání jsem si nakonec vybrala vyučování různých pohybových aktivit - Zumby, zdravotního tělocviku, lyžování, squashe, badmintonu, basketu a dalších.
Nejvíc mě baví hledat jak pohyb zjednodušit, nedělat z něho žádnou „vědu“, jak si v pohybu hrát a při tom rozvíjet a udržet kondici, sílu a pohyblivost tak akorát pro život. Taky mě zajímá, jak u pohybu, při sportu „těla mluví“ a často se ukáže, s čím máme problém a co potřebujeme řešit v životě.

Co mě přivedlo ke studiu Principů života? Když se podívám zpět na své dětsví a dospívání, tak jsem měla vždycky pocit, že jsem nějak jiná nežli ostatní kolem mě, protože jsem se chovala tak nějak divně. To jsem slýchala z mého okolí, od rodičů, babičky a sestry. V té době jsem sama nevěděla proč a tak jsem přistoupila na to, že jsem z pohledu ostatních nestabilní, nevydržím u činností které mě nebaví, jsem nezodpovědná a podobně, že jsem prostě "pokažená". Byly to ty okamžiky, kdy jsem se zachovala intuitivně, podle svých pocitů, i když jsem jim nerozuměla a z venku moje chování skutečně vypadalo jako nerozumné. Při studiu PŽ jsem spoustu těchto mým životních situací uviděla v úplně jiném světle, v širších souvislostech a najednou mi začaly dávat smysl a vyhodnotila jsem je naopak jako pro sebe vemi žádoucí, rozumné. Vždycky jsem se v nich totiž změnila, povyrostla, pohnula vpřed a uviděla kudy ta moje cesta životem může vést dál. A to mě na principech baví stále nejvíce - nechat se ovlivnit svými pocity, učit se je pojmenovat a tím sebe sama poznávat a tak se dostat přes představy o sobě, o společnosti a životě, kterýma se často nesmyslně svazuju.

Místo konání seminářů: 
Kuřim
Telefon: 
737 343 402
email: 
svobodova@principy.cz
k.zora@seznam.cz
Adresa: 

Kuřim


Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů