PaedDr. Dana Smejkalová

Narodila jsem se v roce 1965 v Šumperku. Po gymnáziu jsem vystudovala FTVS UK obor TV – rehabilitace a jako fyzioterapeutka pracuji dodnes.
V roce 2005 jsem začala studovat PŽ. Potřebovala jsem jinak fungovat, učit se vzít svůj život do vlastních rukou a přestat házet odpovědnost ven. V Principech života jsem našla to, co jsem už od dětství hledala, filozofii, která mi dává smysl.
Mně nikdy nešlo věřit na osud, štěstí, neštěstí, smůlu, náhody apod. Dávalo a dává mi smysl hledat souvislosti. Jak pracuji s nemocnými lidmi, učím se zaměřovat na to, co nefunguje, na problémy, což je moje silná i slabá stránka. Nabízím svoji zkušenost, odborné znalosti a zároveň tím svoji zkušenost rozšiřuji a učím se. Ve spolupráci s pacienty hledám souvislosti jejich zdravotních problémů (nejen pohybového aparátu) s jejich postoji, chováním a fungováním v životě a snažíme se společně hledat příčiny jejich potíží. Zkoumám, jak těla fungují, řeč těla, zajímá mě sledovat a zjišťovat, jak tělo somatizuje neřešené problémy. Zdravotní problémy či nemoc vnímám jako projev nerovnováhy. Učím sebe i své pacienty, aby nepouštěli svůj život ze svých rukou a nevzdávali se odpovědnosti za své tělo i duši.
PŽ jsou pro mě cestou, jak zlepšovat svůj život a být užitečná i pro druhé. Zjišťuji, kdo reálně jsem a kdo nejsem. Učím se porozumět sobě, orientovat se sama v sobě skrze své pocity a emoce, porozumět, o čem mě zpravují, což vnímám na filozofii PŽ jako jedinečné a velmi cenné. Tak se snažím postupně měnit svoje chování a postoje, protože jedině tak může v mém životě dojít ke změně k lepšímu.
Kromě mé práce fyzioterapeutky, kterou mám moc ráda, jsou pro mě důležité vztahy a baví mě zkoumat, jak fungují.
Jsem tu pro ty, kteří se chtějí aktivně měnit a změnit svůj život k lepšímu.

Místo konání seminářů: 
Znojmo
Telefon: 
00420608876247
email: 
dana.smejkal@seznam.cz
smejkalova@principy.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů