Václav Kvasnička

Své představení začnu tím, jak jsem se dostal k Principům.

Už asi od puberty (nebo možná i dříve) mě zajímaly různé filosofie, pořád mě vrtalo hlavou, proč tady jsem a co vlastně udělat se svým životem. Různě jsem hledal, četl, zkoušel jsem, ale ani jedna filosofie  kterou jsem potkal nebyla ta pravá. Vždy jsem došel do nějaké fáze zkoumání a pak přišlo jakési rozčarování. Natrefil jsem na něco, co mi nesedělo a přes co jsem se v dané filosofii nehodlal přenést.

A jednou v situaci, kdy jsem skoro na hledání rezignoval, jsem vyrazil s  kamarádem (studentem PŽ) do Tater. Tam mi mezi různými řečmi povídal i o Principech, já jsem ho poslouchal, tou dobou už ohledně různých filosofií značně skeptický, a pak jsem si řekl: „Tak dobře , jestli mi Principy pomůžou pochopit přesněji jak být spokojený a nasměrovat moje úsilí, prostředky a čas tak alespoň o 10% směrem ke spokojenosti, pak moje investice, kterou do „vyzkoušení” Principů vložím, bude bohatě zisková.“ Tak jsem začal zkoušet a čekal jsem kdy mi ty Principy přestanou sedět, tak jako v předchozích případech a k mému překvapení to ještě nepřišlo a já zkouším až do teďka. To zkoušení se mi dokonce natolik zalíbilo, že jsem došel k závěru, že je pro mě důležité zkoušet intenzivněji, tím že se stanu tekajenem a nabídnu semináře Principů a konzultace.

V mezičase tohoto zkoušení jsem přišel na to, že ačkoli jsem původně hledal něco jako „vznešenou teorii všeho”, dostalo se mi v podobě Principů života hodně praktické mapy, nebo spíš filosofie, která klade velký důraz na to, aby jednotlivé objevy byly reálně použitelné a taky použité. Přišel jsem i na spoustu věcí ohledně sebe a svého fungování – nahlédl jsem například, že ve spoustě oblastí jsem si úspěšně namlouval, že jsem dostatečně spokojený a že mi stačí to co mám, přišel jsem na to, že přístup „zvládnu všechno, stačí jen zatnout zuby a makat” není tou nejlepší cestou k životní spokojenosti. Objevil jsem i velmi zajímavý a velmi užitečný nástroj jakými jsou pocity, které byly pro mě předtím jen otravným jevem odvádějícím mě od cíle. Ale to, co mě teď nejvíc zajímá je zkoumat se svou manželkou jak být co nejspokojenější v partnerském vztahu.

Závěrem přidám ještě pár informací o mě. Je mi 42 let, jsem ženatý s ženou Michaelou, která je též tekajenkou, mám tři malé děti, pracuji  18 let v telekomunikacích a IT na různých expertních a manažerských pozicích. Rád sportuji, cestuji a čerstvě se teď učím pilotovat letadlo.
Společně s ženou vám nabízíme semináře PŽ, nebo individuální či párové konzultace.

Místo konání seminářů: 
Praha, Dobřichovice
Telefon: 
777 198 197
email: 
kvasnicka@principy.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů