Ing. Lenka Dadoková

Vždy mě přitahovaly mapy. Dělala jsem orientační běh, lítala jsem ve větroni, později v motorových letadlech. Třeba při lítání je mapa naprosto nezbytná. Je důležité mít dobrou mapu, ve které nechybí nic, co v ní má být. Taky je důležité přesně vědět, v jakém místě se zrovna nacházím a kam chci doletět. Když si představím, že by část mapy chyběla anebo já se v ní nedokázala orientovat a třeba si myslela, že jsem jinde, než jsem, anebo bych si nebyla jistá, kam vlastně letím, šlo by doslova o život.

Při lítání je mi to jasné.
V životě mi to občas nedochází.

Jaký je můj příběh? Od malička jsem milovala mapy, matematiku, geometrii, deskriptivu, pohled z nadhledu, zkoumání, co s čím souvisí. Vystudovala jsem vysokou školu, obor letectví, a v letectví získala i fajn zaměstnání. Časem jsem se vdala, s manželem jsme si pořídili byt, auto, narodila se nám dcera... A najednou jsem nevěděla kam dál, kudy, proč, jak... Ptala jsem se sama sebe: a to je celé? To stačí? Takto to bude až do konce života? Ztratila jsem cíl a chyběla mi dobrá "mapa", na kterou bych se mohla spolehnout, která by mi poradila, kudy se vydat dál.

V září 2004 jsem objevila praktickou filozofii Principy života. Začla jsem studovat základní výcvik a od té doby mapuji, co v mém životě s čím souvisí, co s čím naopak nesouvisí, hledám, kde přesně se v mém životě nacházím a kam se chci dostat či co naopak vůbec nechci. Na začátku studia jsem si myslela, že jednou najdu nějakou ideální verzi, vychytám nedostatky a budu "hotová". Jenže čím víc studuju, tím víc poznávám, že mapování reality je záležitostí každého dne, že se kolem mne věci mění a stejně tak se měním já. Každý den víc a víc poznávám kdo jsem, a musím říct, že někdy jsem i pořádně překvapená! Totiž ono většinou nic neodpovídá představě, kterou o sobě mám. A víte co? Mě to poznávání fakt baví!
  
Taky moc ráda cestuji, miluji moře! Snad i proto téměř celý život pracuji v letectví, abych měla moře a cestování "na dosah". Navíc jsem se skoro pořád pohybovala někde kolem letadel, které lítají s lidmi na dovolenou, což je pro mě velkou inspirací. Zajímá mě totiž, jak dovolenou a cestování využít ještě nějak jinak než je běžné. Myslím si, že dovolená a cestování má daleko větší potenciál než jen si odskočit od zaběhaného stereotypu, užít si pár dnů volna, vrátit se zpět a se zasněným pohledem vzpomínat nad fotkama, jaké to bylo na dovolené hezké...
Tímhle směrem chci hledat další souvislosti, chci přijít na to, jak využít dovolenou a cestování ke zlepšení svého života, k poznávání sama sebe, k poznávání svých snů, svého životního stylu. Moc mě baví tohle hledat a sdílet i s dalšími lidmi. Proto se těším na setkání s Vámi buď na seminářích základního výcviku anebo se třeba potkáme při nějaké společné cestě nebo dovolené. A pokud vás zajímají další podrobnosti, podívejte se na můj web www.touchyourdream.cz .

Zajímají Vás ještě nějaká data o mě? Dobře: už mi bylo padesát let, jsem rozvedená, mám dospělou dceru. Pocházím ze Zlína a bydlím v Kladně. Pracuji jako osoba samostatně výdělečně činná, nabízím konzultace, semináře praktické filozofie a taky spolupracuji se soukromým nakladatelstvím ze Zlína, které nabízí jedinečný pohled na krajinu prostřednictvím nádherných knih, malovaných map a svých čtyř letadel. Miluji moře, cestování, letadla (to už jsem psala :-) ), taky lyžování, tanec, ruční práce.

A jaký je ten Váš příběh?

OZVĚTE SE, pokud Vás cokoliv zajímá anebo si "jen" s něčím nevíte rady a máte pocit, že zrovna já bych Vám s tím dokázala poradit.

 

Místo konání seminářů: 
Kladno, Zlín
Telefon: 
+420 606 850 322
email: 
dadokova@principy.cz
lenka@dadokova.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů