Libuše Jíšová

Odjakživa mě zajímají vztahy – vztahy s rodiči, dětmi, učiteli, ale hlavně vztahy partnerské, protože sama mám zkušenost, jak žití v kvalitním partnerském vztahu ovlivňuje celý můj život. Ve svém prvním manželství jsem byla nespokojená, krátce po padesátce jsem se rozvedla a v pětapadesáti se znovu vdala.

S mým stávajícím mužem mám celkem pět dětí a tři vnoučata, takže o studium vztahů není nouze. Snažíme se přijít na to, jak se zařídit, aby se nám v nich dobře žilo. Vnímám, jak moc důležité je ve vztahu o všem mluvit a zjišťovat, co a jak partner myslel, abych rozuměla tomu, co říká.

Mou celoživotní touhou vždycky bylo prožít kvalitní život, mým mottem a zároveň motorem je, že chci od života víc. Na této cestě mi zcela zásadně ovlivnilo studium praktické životní filozofie Principů života. Tam, kde jsem neviděla východisko, je „najednou“ cesta. Bez práce to ale nejde,  učím se zkoumat souvislosti a hledat, co dělat jinak, abych se dostala tam, kam chci.

Nesmírně si vážím informací, které jsem získala studiem, a tak se je učím prakticky používat. Cítím se vyrovnaně, když si na věci dělám vlastní názor, vyjadřuju jej a když se starám o své potřeby. V tom mě můj muž podporuje a já jeho.

Po šedesátce jsem si uvědomila, že jen na mně záleží, jestli se hodím do starého železa, nebo si budu užívat další roky života. Ve společnosti se málo mluví o přechodu do důchodu, o stáří a o tom, jak důležité je využívat poslední fázi svého života. Předávám dál své profesní a životní zkušenosti. Učím se novým dovednostem, zkouším  věci, které jsem nikdy nedělala, třeba se potápět s delfíny či přejet lagunu na ziplainu nebo se učit hrát na piano.

Moc mě baví si s lidmi povídat. Od roku 2000 mám poradnu pro mezilidské vztahy. Klientům nabízím studium sebezkušenostní filozofie Principy života nebo osobní konzultace, kde je možné hledat, co je třeba změnit ve svém fungování či postoji, aby bylo možné se uspokojivě zařídit v rodinných či profesních vztazích a v životě vůbec. Tím, jak je povzbuzuji, že jejich život může být radostnější, když pro to něco udělají, posunuji kupředu sama sebe.

Miluji moře, procházky se psem, zahrádku, ale ze všeho nejvíc mě baví studovat vztahy a překonávat výzvy, bez nichž by život neměl smysl.

Místo konání seminářů: 
Nespeky u Benešova, Praha
Telefon: 
604636960
email: 
libusejisova@principy.cz
Adresa: 

Nespeky


Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů