Martin Ježek

Ahoj, vítejte v mém příběhu. Jmenuju se Martin a narodil jsem se před 42 lety v Brně, kde žiju dodnes. S manželkou Barčou se snažíme připravit na život dcery Zuzanu a Adrianu. Na všechno potom dohlíží (opravdu) zlatá retřívřice Bessie.

Studoval jsem na gymplu ve třídě s humanitním zaměřením, takže jsem se naučil i pár latinských frází. Ale Vergilia v originále si dneska rozhodně nepřečtu. Po "střední" jsem pokračoval na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, čímž jsem svoje klasické vzdělání definitivně uzavřel. Profesně jsem se pokoušel usadit v advokacii, ale brzy jsem začal pracovat pro místní samosprávu a posléze pro stát, což mi už zůstalo.

K Principům života jsem se dostal v době, kdy jsem byl... řekněme poněkud ztracený. Hledal jsem stabilní spokojenost, kterou se mi do té doby nedařilo najít. Upnul jsem se k východní filozofii, která ale k trvalejšímu uspokojení nevedla. S přítelkyní (dnes manželkou) Barčou jsme měli prvních několik let to, co bych nazval velmi klidným, zvenku zřejmě až harmonicky působícím vztahem. Bez hádek, plným na první pohled idylického porozumění jeden pro druhého. Mým životem se táhla trvalá a urputná snaha o dokonalý klid a mír v duši, o vnitřní harmonii. Někde ale byla chyba, protože jsem se cítil čím dál hůř.

Proč mi to nakonec nevyšlo a já se nerozplynul v nirváně? Protože ona snaha o dokonalý klid a mír v duši byla jen předstíráním klidu a míru v duši. O vnitřní vyrovnanosti nemohla být v takovém případě ani řeč. 

Jednoho dne jsem se ocitl na konzultaci u tekajenky Principů života. Brzy jsem u ní začal studovat semináře základního výcviku a od jeho ukončení navštěvuji absolventské semináře a tekajenské workshopy vedené autorkou Principů života a jejím mužem. Poznávám na nich víc a víc to, jak jsou pro život důležité pocity a emoce. To, že se jich nemusím bát a ty nepříjemné v sobě nemusím dusit. To, že jsou pro můj život nepostradatelné, i když jim mnohdy nerozumím a jsem z nich zmatený. Že snaha o jejich ignoraci, potlačování a nenaslouchání není cestou, jak se dobrat trvalejší spokojenosti a vyrovnanosti.

Díky Principům života se poznávám z poněkud jiné perspektivy. Mnohdy nepřicházím na nic příjemného a učím se překonávat nejrůznější překážky. Snažím se přijít na to, co je to zodpovědnost, s níž jsem se nikdy moc nekamarádil. Zkoumám, jak vlastně reálně fungují a na čem jsou postavené vztahy mezi lidmi.

Čím déle a intenzivněji studuji, tím se cítím pevnější, sebevědomější a vyrovnanější. Nejde to rychle, pomaloučku, kousek po kousku. Odměnou jsou mi však spokojenost a vyrovnanost trvalejšího rázu, které jsem nikdy neměl.

Pokud Vás zajímá, jak se učit mít svůj život ve svých rukou, nabízím Vám individuální konzultace i semináře základního výcviku.

Místo konání seminářů: 
Brno
Telefon: 
776 782 057
email: 
konzultacesmartinem@gmail.com

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů