MgA. Markéta Nekolová

Možná si říkáte, proč byste měli jít na konzultaci nebo seminář zrovna ke mně?

Třeba proto, že mě od dětství fascinují životní příběhy, odedávna mám přímo nutkavou potřebu se v nich vyznat, zjistit jak se rozšmodrchávají, dozvědět se, jak to bude dál a jak to dopadne.

Možná i kvůli tomu jsem si zařídila život s nemálo uzlíky a šmodrchanci. Jen považte, coby dítě z umělecky zaměřené rodiny jsem se na sklonku socialismu dostala na vysněnou DAMU, vzápětí jsem ale otěhotněla. Posléze se mi podařilo porodit a s dopomocí rodičů i dostudovat a hlavně  postupně začít vidět, že to, co zpočátku vypadalo jako velká životní komplikace (mít hodně mladá dítě) bylo životním „požehnáním“. Protože mateřství mi poskytlo cennou kotvu do reality a já nikdy nemohla „uletět“ uměleckým směrem tak bezlimitně jako mnozí v mém okolí.
Později kolem třicítky jsem si našla perspektivního partnera a začala s ním budovat stabilní rodinný život. Vdala jsem se, porodila jsem druhého synka a k dokonalé idylce už chyběla jen vysněná holčička. Třetí dítě mi ale v závěru těhotenství umřelo. To byla opravdu bolestná čelní srážka, kterou zpracovat dalo nemálo práce. Právě v té době jsem ale našla praktickou filozofii Principy života a s ní to zpracovávání nabralo smysl a hloubku. To, co se mi v životě děje, jsem po krocích začala vidět jako vlastní tvorbu a také jako výzvu k tomu, naučit se tkát „koberec svého života“ tak aby se mi líbil a abych ho měla ráda. A také si připustit to, že sním a toužím po tom, aby můj „koberec“ létal. Třetí dítě, holčičku, se mi nakonec po pár letech mít podařilo. V sebepoznávacím výcviku jsem dál pokračovala a stala se tekajenkou (nebo chcete-li koučkou/lektorkou). To mě velmi obohacovalo a rozšiřovalo mi obzory nejen v soukromém životě, ale i v tom pracovním, pracovala jsem a pracuji jako dramatička, dramaturgyně, scénáristka, lektorka psaní a literární redaktorka v nakladatelství.
Dalším výživným šmodrchancem se stal téměř po dvaceti letech rozpad mého manželství. Rozvod v padesáti bych rozhodně nezařadila do kategorie vysněná budoucnost, zároveň jsem to ani náhodou nechtěla pojmout jako skluzavku k osamělému životnímu finále. Nedlouho po rozvodu jsem se poznala se svým dnešním mužem, který tedy ani omylem neodpovídal mým představám o vhodném partnerovi. Ostatně ani já těm jeho o partnerce… Zároveň jsme ale nedokázali popřít, že se vzájemně doplňujeme a že nás zajímá táž cesta. Přesto anebo možná právě proto jsme se rozhodli dát společnému životu šanci a vzali se. Tak se bolestný rozchodový uzel stal opět nakonec novým začátkem nového života.  
Momentálně mám tedy třetí příjmení, tři a občas šest dětí. Mám muže, který je láska a marťan a partner a protihráč. A mám mnoho snů, plánů a zvědavosti na svůj další život a to kým se ještě mohu stát a kam dostat. Mnoho zvědavosti a pochopení mám také pro životní zádrhele druhých, jakož i zájem a trpělivost je luštit.

Pokud tedy třeba náhodou hledáte někoho, s nímž byste si mohli prohlédnout vlastní příběh nebo jeho kousek, porozumět mu a rozmotat ho, jsem tu pro vás!

Místo konání seminářů: 
Praha
Telefon: 
+420736602328
email: 
marketa.ta.nekolova@gmail.com

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů