Mgr. Olga Barkerová

Jsem praktický filozof a life-coach.
Vždycky mě bavilo být s lidmi a už od střední školy jsem se nějakým způsobem točila okolo učení. Nejdřív to byl turistický oddíl, později zážitkové kurzy v Prázdninové škole Lipnici a pak vzdělávání a rozvoj firemních týmů a zaměstnanců zážitkovou metodou při aktivitách v přírodě. Nyní vyučuji semináře praktické životní filozofie, zážitkové KI workshopy práce s tělem zaměřené na práci s našimi postoji a věnuji se také práci s koňmi. 

Pro mě samotnou je nejúčinnější, když se něco učím přímo na nějaké konkrétní aktivitě či situaci, protože mám pocit, že díky tomu mám možnost věci pochopit přímo na té zkušenosti. Proto mě moc zajímá právě zážitkové učení spojené s konkrétními zkušenostmi. Při seminářích Principů života mluvíme o tom jak věci v životě fungují a pro mě je moc zajímavé, že můžu u sebe i na příbězích druhých lidí objevovat a mapovat různé souvislosti a principy. A proto ráda semináře i vyučuji.

jedna z věcí, která mě v současnosti velmi baví a naplňuje je práce s koňmi a lidmi. V současnosti máme 7 koní. Čtyři z nich jsme si sami připravili a obsedli a vloni se nám narodilo naše již druhé hříbátko.  Koně a vše okolo nich je pro mě výborná cesta, jak být uzemněná. Vše okolo koní je postupný proces, kde se učím trpělivosti a uvědomění, že nic nejde skokem, ale po malých krůčcích. Ale také neustále žasnu, jak rychle se koně učí, když k tomu mají výhodné podmínky.  Velmi mě baví objevovat, jak důležitý je vzájemný vztah a důvěra, kterou si s každým koňem potřebuji vybudovat. Ale když pak po půl roce prvně sedím na koni a zažívám, co všechno jsme se spolu za tu dobu naučili, tak je to pro mě obrovská radost. A věřím, že v podmínkách důvěry a respektu se takhle rychle učíme i my lidé.

Moc ráda pracuji s lidmi a s koňmi dohromady a to, co mě nejvíc zajímá je, co vše se člověk může ze vztahu s koněm dozvědět a naučit. A to je to, co mě baví i s druhými lidmi, protože při tom člověk může leccos zažít a ucítit na vlastní kůži. A také od koní může dostat zajímavé zpětné vazby na své fungování a postoje.

V určité fázi svého života jsem začala přicházet na to, že mé představy o tom, jak svět funguje jsou poměrně omezené a že když trvám na tom, že by to mělo být tak, jak to vidím já, tak že narážím ve vztazích i v realitě. Posléze jsem zjistila, že sice spoustu věcí nevím, nebo je ani vědět nemůžu, ale na druhou stranu, že taky s lecčím už zkušenost mám a že když tyhle svoje zkušenosti dokážu používat, tak tím svůj život mohu hodně ovlivnit a změnit k lepšímu. Ale taky mi postupně došlo, že jediná cesta ke změně je, že musím změnit své hodnoty a postoje a díky tomu se pak můžu jinak chovat a fungovat, což přinese změnu i v okolním světě.

A ještě pár věcí z mého života:
Je mi 52 let, vystudovala jsem učitelství tělesné výchovy a angličtiny na FTVS UK, nějakou dobu jsem pracovala v zahraničí, cestovala a poznávala jiné kultury. 10 let jsem pracovala jako instruktorka Prázdninové školy Lipnice a pak jsem několik let vedla vzdělávací zážitkové kurzy pro firmy. Do nedávna jsem tlumočila, překládala a učila angličtinu, ale poslední roky mě více a více táhne být s koňmi a tak jsem se nyní rozhodla, že se za tímto svým snem z dětství vypravím naplno.

Před 13 lety jsme se s manželem, který je Novozélanďan a s naší dcerou odstěhovali z Prahy na venkov. Doma mluvíme převážně anglicky, ale také trochu „Czenglish“. To, že manžel pochází z úplně jiné kultury i prostředí, je občas docela výzva, když hledáme, jak sladit ty naše dva různé světy, ale zároveň je to velké obohacení. Máme dva psy, tři kočky a sedm koní. A teď je čas na další sny...

Principy života jsou pro mě mapou, díky které se lépe orientuji sama v sobě a v životě vůbec. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou jsem se v Principech života dozvěděla, je to, jak důležité jsou pocity. Dříve jsem je za moc důležité nepovažovala a taky jsem pořádně nevěděla, co s nimi. Teď postupně přicházím na to, jak užitečné pro mě jsou, o čem všem se díky nim mohu dozvědět a jak výhodné je, když se mi podaří jim porozumět. Není to sice vždy snadné přeložit, ale už mám zkušenosti, co všechno si díky tomu mohu v životě ušetřit nebo zjistit, že vím víc, než jsem si myslela.

Pro ty, které filozofie Principů života zaujala nabízím semináře, které učím v češtině nebo v angličtině. Dále nabízím také osobní konzultace, ve kterých se se mnou můžete podívat na cokoli, co máte chuť ve svém životě nějak posunout, ať už se jedná o vztahy, práci, vaše sny, finanční situaci či své zdraví. Konzultace mohou probíhat také v přítomnosti koní, protože moje zkušenost je, že nás ovlivňují způsobem, který je pro nás velmi příjemný a blahodárný.

V tuto chvíli mám vypsané jen některé semináře, ale pokud máte zájem, je možné se domluvit i na jiný seminář.

I TEACH THE PRINCIPY ŽIVOTA WORKSHOPS ALSO IN ENGLISH.
 

Místo konání seminářů: 
Hubenov (Dobříš, Sedlčany), Praha
Telefon: 
737 987 983
email: 
barkerova@principy.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů