MUDr. Lucia Vašková

Narodila jsem se v Bratislavě. Rodiče nás obě se sestrou vedli k aktivnímu sportování, takže téměř celé dětství jsem strávila na tenisových kurtech nebo v Tatrách na lyžích. Postupně jsem zjistila, že cesta vrcholového sportu není pro mne, že chci od života něco jiného. Co jsem se ale u profesionálního sportu naučila bylo, že psychika má velký vliv na výkon, že bez toho, aby byl člověk vnitřně silný a byl schopen odolávat tlakům a očekáváním, nedokáže dojít na vrchol. No, a protože mě kromě psychiky zajímalo i fungování lidského těla, rozhodla jsem se pro studium medicíny.

Medicínu jsem vystudovala v Praze a od té doby zde i žiji. V průběhu studií jsem nevycházela z údivu, jak dokonale organizovaný systém je naše tělo. Čím více jsem naše tělo studovala, tím více mi začalo docházet, že my lidé, jsme více než jen stroje, že naše vnitřní prožívání a emoce chod našeho těla ovlivňují více, než se na první pohled může zdát. Na cestě hledání souvislostí mezi psychickým a fyzickým světem jsem se dostala ke studiu vzdělávacího systému Principy života.

Ke konci vysoké školy mě čím dál více začaly zajímat psychické nemoci, s čím vším souvisejí, kde je jejich začátek a jak z nich ven. Byla a jsem přesvědčená, že je potřeba hledat už v začátcích našeho života, a proto jsem se rozhodla pro specializaci dětského psychiatra. Po ukončení studia jsem 8 let pracovala na dětském odd. v Psychiatrické nemocnici Bohnice v Praze.
        
Momentálně mám svojí soukromou praxi, kde se věnuji jak dětem, tak i jejich rodičům. Je pro mě zajímavé zkoumat, jak životní postoje rodičů a jejich způsob života ovlivňují dětskou psychiku a jak se dítě v adolescentním věku začne proti konvencím v rodině bouřit a hledá si, často formou rebelie, vlastní identitu.       

Vzdělávací systém Principy života spolu i s manželem vyučujeme. Kromě učení seminářů PŽ vedeme i manželskou poradnu, kde se zaměřujeme na zlepšení komunikace a fungování mezi partnery.

Máme spolu dva syny a ještě dvě starší děti z manželova prvního manželství.

Je mi sympatické, že se Principy života jako vzdělávací systém, zaměřují na osobnostní rozvoj. Člověk si během základního výcviku uvědomí, že růst je nezbytnou součástí života a získá nástroje, jak se rozvíjet a objevovat svou jedinečnost. Získá nástroje, které mu pomůžou se v sobě lépe orientovat, pomůžou mu uchopit a zpracovat své emoce, rozpoznat své nefunkční mechanizmy, najít cestu, jak se mít v životě líp, jak být schopen naplnit své touhy a sny.

Další cenný nástroj, který člověk díky studiu může získat, je schopnost lépe komunikovat s okolím a svými blízkými. Každý jsme doopravdy jiný, každý se díváme na svět svou vlastní optikou, jejíž sklo je broušené našimi zkušenostmi, představami, hodnotovým žebříčkem a mnohým dalším. Zkoumáním těchto různých barev každého z nás mě baví a mám ráda, když spolu s mými klienty objevíme nové střípky jejich mozaiky, které jim pomůžou nasměrovat vlastní život funkčnějším směrem tak, aby je začal mnohem víc bavit.

Sama se v tomto směru neustále vzdělávám a rozšiřuji svůj úhel pohledu tak, abych si i já mohla neustále tvořit lepší život.

---

IČO: 74168118

Místo konání seminářů: 
Praha
Telefon: 
608 512 406
email: 
vaskova@principy.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů