MUDr. Lucia Vašková

Narodila jsem se v Bratislavě. Rodiče nás obě se sestrou vedli k aktivnímu sportování, takže téměř celé dětství jsem strávila na tenisových kurtech nebo v Tatrách na lyžích. Postupně jsem zjistila, že cesta vyrcholového sportu není pro mně, že chci od života něco jiného. Co jsem se ale u profesionálníhi sportu naučila bylo, že psychika má velký vliv na výkon, že bez toho, aby člověk byl vnitřne silný a byl schopen odolávat tlakům a očekáváním, nedokáže dojít na špicu. No, a protože mě kromě psychiky zajímalo i fungování lidského těla, rozhodla jsem se pro studium medicíny.

Medicínu jsem vystudovala v Praze a od té doby zde i žiji. V průběhu studií jsem nevycházela z údivu jak dokonale organizovaný systém naše tělo je. Čím více jsem naše tělo studovala, tím více mi začalo docházet, že my lidé jsme více než jen stroje, že naše vnitřní prožívání a emoce chod našeho těla ovlivňují více, než se na první pohled může zdát. Na cestě hledání souvislostí mezi psychickým a fyzickým světem jsem se dostala ke studiu vzdělávacího systému Principy života.
Ke konci vysoké školy mě čím dál více začaly zajímat psychické nemoci, s čím vším souvisí, kde je jejich začátek a jak z nich ven. Byla a jsem přesvědčená, že je potřeba hledat už v začátcích našeho života, a proto jsem se rozhodla pro specializaci dětského psychiatra. Po ukončení studia jsem 8 let pracovala na dětském odd. v Psychiatrické nemocnici Bohnice v Praze.             
Momentálně mám svojí soukromou praxi, kde se věnuji jak dětem, tak i jejich rodičům. Je pro mě zajímavé zkoumat, jak životní postoje rodičů a jejich způsob života ovlivňují dětskou psychiku a jak se dítě v adolescentním věku začne proti konvencím v rodině bouřit a hledá si, často formou rebelie, vlastní identitu.       

Vzdělávací systém Principy života spolu i s manželem vyučujeme. Kromě učení seminářů PŽ vedeme i manželskou poradnu, kde se zaměřujeme na zlepšení komunikace a fungování mezi partnery.

Máme spolu 2 syny a ve střádavé péči k tomu máme ještě dvě starší děti z manželova prvního manželství.                  
               

Je mi sympatické, že Principy života jako vzdělávací systém, se zaměřují na osobnostní rozvoj. Člověk si během základního výcviku uvědomí, že růst je nezbytnou součástí života a získá nástroje, jak se rozvíjet a objevovat svojí jedinečnost. Získá nástroje, které mu pomůžou se v sobě lépe orientovat, pomůžou mu uchopit a zpracovat své emoce, rozpoznat své nefunkční mechanizmy, najít cestu, jak se mít v životě líp, jak být schopen naplnit své touhy a sny.
Další cenný nástroj, který člověk díky studiu může získat, je schopnost lépe komunikovat s okolím a svými blízkými. Každý jsme doopravdy jiný, každý se díváme na svět svojí vlastní optikou, jejíž sklo je broušené našimi zkušenostmi, představami, hodnotovým žebříčkem a mnohým dalším. Zkoumáním těchto různých barev každého z nás mě baví a mám ráda, když spolu s mými klienty objevíme nové střípky jejich mozaiky, které jim pomůžou nasměrovat svůj život funkčnějším směrem, tak aby je život začal mnohem víc bavit.
Sama se v tomto směru neustále vzdělávám a rozšiřuji svůj úhel pohledu tak, abych si i já mohla neustále tvořit lepší život.

---

IČO: 74168118

Místo konání seminářů: 
Praha/Bratislava
Telefon: 
608 512 406
email: 
vaskova@principy.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů