MgA. Barbora Chládková

Tuhle filosofii, jsem objevila v době, kdy jsem se poprvé zamilovala a moc nevěděla, jak na to.
Poprvé se zamilovat, mi přišlo jak když se do mého života dostane slunce - nový rozměr a já si s tím „novým“ nevím rady. Začala jsem zkoumat, co všechno se ve mně děje. Otevřel se mi prostor, kterého jsem si dříve nebyla vědomá. Uvědomila jsem si, že uvnitř mě samotné se odehrává můj vlastní svět - úplné velkoměsto, které je plné pohybu, zvuků, chutí a vůní a že mám touhu, tomuhle neznámému městu porozumět. S mapou, kterou Principy Života nabízejí, jsem začala některým svým pocitům rozumět. Začalo mi dávat smysl, spousty mých protichůdných motivací. Pochopila jsem, že je svým způsobem přirozené, že kus mě to do vztahu táhne a zase jiný kus mě samotné se vztahu brání zuby, nehty. Takových hlásků v sobě objevuji denně mnoho. Prozkoumávat tohle velkoměsto dává mému životu smysl. Beru ho jako můj stavební kámen k vystavění mé osobnosti.

Profesí jsem sochařka. Pracuji na volné noze a učím modelování na mezinárodní vysoké škole architektury - Archip. Baví mě zkoumat, jak postoj ovlivňuje tvůrce při práci a co všechno je za ním schované.
Práce rukama mně umožňuje se na sebe naladit jiným způsobem, než když o sobě jen přemýšlím. Vytvářím tak svoje vlastní sousoší - figurální kompozice - které vyprávějí příběhy mého života. Takové sochy mi pak pomáhají vidět svůj život z jiné perspektivy a mohou mi ukázat některé věci, které jsem do té doby neviděla.
Mým nejoblíbenějším materiálem je kámen. Proces kterým kámen zpracovávám mě fascinuje. Nutí mě maximálně zpomalit a vydat se na dlouhou trať. Kde se výsledek vyloupne, až po delší době. Podobně, jak to chodí i v životě.

Jsem podruhé vdaná a s manželem Martinem máme tři děti, dceru Elu a syny Viléma a Robina, žije s námi i naše fenka Sára a čtyři zakrslé kozičky Brownie, Grijsje, Karamelka a Pralinka a dvě kočičí slečny Grejsinka a Francinka.

Ráda se na tuhle dobrodružnou cestu do neznémého velkoměsta vydám společně s Vámi.
Semináře učím v Leči u Litně nebo Praze v Karlíně

Těším se na vás.

IČO:
76574750

Místo konání seminářů: 
Leč - Praha
Telefon: 
+420 776 672 349
email: 
chladkova.barborka@gmail.com
chladkova@principy.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů