MgA. Barbora Chládková

Vyrůstala jsem v šestičlenné rodině v Praze. A ve dvanácti letech jsem spolu s rodiči a s mladším bratrem odjela na dva roky do Brazílie – můj otec tam dostal nabídku přednášet geofyziku. Když jsem viděla v jaké chudobě tam lidé žijí, inspirovalo mě to brát sama sebe víc vážně. Že záleží na tom, jaký život si vytvořím.
Po návratu domů, jsem se vyučila keramičkou a začala z hlíny tvořit zvířata od korýšů po savce. A propadla vášni, kresby aktu. Posléze jsem se přihlásila na pražskou AVU. V druhém ročníku jsem přestoupila do Ateliéru figurálního sochařství. Od začátku jsem se chtěla naučit poctivě „postavit panáka“, tedy vytvořit sochu podle lidského modelu. V tomto období můj život byl hlavně o tvorbě soch. Všechno ostatní šlo stranou. Většinu času jsem trávila sama se svýma sochama v ateliéru. A užívala si tvořivou atmosféru, kdy se vám pod rukama rodí nové dílo.
Když jsem se své tvůrčí vášně nasytila, pocítila jsem samotu, která mě začala tížit a sochy už ji nedokázaly zaplnit.
V té době jsem pro sebe objevila tuhle praktickou filozofii a zamilovala se do ní.  Uvědomila jsem si, že uvnitř mě samotné se odehrává můj vlastní svět - úplné velkoměsto, které je plné pohybu, zvuků, chutí a vůní a že mám touhu, tomuhle neznámému městu - sama sobě - porozumět. S mapou, kterou Principy Života nabízejí, jsem začala některým svým pocitům rozumět. Začalo mi dávat smysl, spousty mých protichůdných motivací. Pochopila jsem, že je svým způsobem přirozené, že mám v sobě víc hlásků a každý ten hlásek mě táhne jiným směrem. Takových hlásků v sobě objevuji denně mnoho. Prozkoumávat tohle velkoměsto dává mému životu smysl. Beru ho jako můj stavební kámen k vystavění mé osobnosti.
 Záhy poté jsem se zamilovala a poznala nové přátelé. Souběžně na cestě sebeobjevování jsem začala nově vidět obsah soch. Vztahy, které jsem žila, jsem začala tvořit v hlíně či kameni a poprvé zažívala, co to znamená vyjádřit sebe sama v hmotě.  Zajímají mě kompozice, které vytvářejí vztahy mezi sebou. Každá taková socha o mně vypráví, je to kus mého příběhu, a tak postupně ta sousoší tvoří deník mého života.
Co mi nejvíc dává smysl je tvořit pro konkrétního zadavatele. Dávát dohromady všechny zůčasněné pohledy a z toho pak vytvořit něco krásného. Tvorba je pro mě dlouhý proces. Se sochou nelze spěchat, ať sekám do kamene, nebo modeluji v hlíně. Vždy je to proces, který potřebuje svůj čas. A to zejména tím vnitřním procesem, kdy zkoumám, co se ve mně děje a co momentálně prožívám a zpracovávám. 
Po absolvování akademie jsem se vdala a po pěti letech bezdětného manželství jsem se rozvedla. Dnes jsem podruhé vdaná a s manželem a máme tři děti a hospodářství za Prahou.

Zjistila jsem, že nejen u svých vlastních soch, dokážu hledat souvislosti. Ale že i člověk, který hlínu nikdy nedržel v ruce, dokáže do ní obtisknout své vlastní niterné pocity, kterých si sám není vědom. A i v takových sochách tvořených pár minut do hmoty, lze objevit mnohé souvislosti v niterném velkoměstě svého tvůrce. A pochopit některé postoje, či nedorozumění, které nás uvnitř zaměstnávají.
Hledání souvislostí spojené s tvořením v hmotě je prostě rozměr, který mě zajímá a dává mi smysl.

Ráda se na tuhle dobrodružnou cestu do neznámého velkoměsta vydám společně s Vámi.
Konzultace či semináře Principů Života pořádám v Leči u Litně v dojezdové vzdálenosti do Prahy.

Těším se na vás!

IČO: 76574750

Místo konání seminářů: 
Leč
Telefon: 
+420 776 672 349
email: 
chladkova.barborka@gmail.com
chladkova@principy.cz

Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů