MgA. Barbora Chládková

Vítám vás!

jsem figurální sochařka. Až studiem Principů Života mi začalo spousty mé sochařské práce dávat ještě jiný smysl, než který jsem viděla do té doby.

Vyrostla jsem v šestičlenné rodině v Praze. Ve dvanácti letech jsem spolu s rodiči a s mladším bratrem odjela na dva roky do Brazílie – můj otec tam dostal nabídku přednášet geofyziku. Brazílie se mi otiskla pod kůži. Naučila jsem se přemýšlet jejich jazykem. Fascinovala mě rozmanitosti, kterých je Brazílie plná, od chudoby, po bohatství, velikosti stromů, rostlin a zvířat. Tyhle dva roky jsem do sebe nasála, jako houba. A dodnes z téhle divoké kultůry čerpám. Když jsem viděla v jaké chudobě tam lidé žijí, inspirovalo mě to brát sama sebe víc vážně. Že záleží na tom, jaký život si vytvořím.
Po návratu domů jsem se vyučila keramičkou a začala z hlíny tvořit zvířata od korýšů po savce. A propadla vášni, kresbě aktu. Posléze jsem se přihlásila na pražskou AVU. V druhém ročníku jsem přestoupila do Ateliéru figurálního sochařství. Od začátku jsem se chtěla naučit poctivě „postavit panáka“, tedy vytvořit sochu podle lidského modelu. V tomto období můj život byl hlavně o tvorbě soch. Všechno ostatní šlo stranou. Většinu času jsem trávila sama se svýma sochama v ateliéru. A užívala si tvořivou atmosféru, kdy se vám pod rukama rodí nové dílo.
Když jsem se své tvůrčí vášně nasytila, pocítila jsem samotu, která mě začala tížit a sochy už ji nedokázaly zaplnit. To byl moment, kdy jsem začala hledat, jak jinak se ke svému životu postavit.

Principy Života jsem si našla právě v době mého dospívání, kdy jsem intenzivně cítila, že potřebuji vykročit vlastní cestou. Cítila jsem, že mám doma dobré zázemí, ale že je čas vydat se na vlastní cestu. Překročit to, co z domova znám a vydat se hledat, kdo já to vlastně jsem? A kým bych chtěla být? Cítila jsem, že potřebuji překročit to, na co jsem byla zvyklá. Najít si svůj vlastní způsob a styl, jak svůj život chci žít. Jak by se to líbilo právě mně. Udělat si názor, co by se mně líbilo a co naopak rozhodně ve svém životě nechci. 

A tak jsem svůj život vzala za jiný konec. A postupně jsem se  propracovala k založení vlastní rodiny. Dnes jsem podruhé vdaná a s manželem Martinem, který je také tekajen, máme tři děti Viléma, Elu a Robina. Odstěhovali jsme se za Prahu. A vybudovali si tam krásný ateliér s hospodářstvím. Pořídili jsme si holandské kozy, kočky a psa. Život na vesnici jsem si zamilovala.

Změnu přístupu jsem promítla i do mého profesního směřování. Každá moje socha je vyústěním toho, co zrovna prožívám. Tvorba sochy mi pomáhá tento proces zpracovávat v té vnitřní rovině. Je to pro mě dlouhý proces se kterým nelze spěchat. Socha potřebuje zrát, jak zvenku, tak i zevnitř. A to ať sekám do kamene, nebo modeluji v hlíně.

Také mě zajímají interiéry, jak domácností, tak i jiný druh prostor, kde člověk tráví hodně času. Přijde mi, že tvoření si domova, je jako tvořit svoji vlastní sochu. Pracuji s hmotama nábytku a hledám, takovou kompozici, která bude krásná, útulná k bydlení praktická a na míru svým obyvatelům.

Tvořím pro konkrétní zadavatele. Baví mě dávat dohromady všechny zúčastněné pohledy a z toho pak vytvořit něco krásného.

Také nabízím osobní konzultace s hlínou, které nazývám Sochařská Introspekce. I zde propojuji, jak svoji zkušenost sochařskou, tak zkušenosti, které čerpám ze studia Principů Života.
 

  • Semináře Principy života®

Mapu, kterou Principy nabízejí, vnímám jako velice efektivní způsob, jak sám sebe pochopit a jak se v sobě vyznat a porozumět si, i když má člověk v sobě spousty protichůdných částí a pohledů na sebe i svět okolo.
Mít prostor a čas sama na sebe a na vše, co se ve mně děje, mi přijde pro můj život klíčové. Považuji za důležité si takový prostor v životě vytvářet a všechno to, co se děje uvnitř mě i okolo mě, mít možnost průběžně zpracovávat. Když jsem schopná sledovat svoje vnitřní procesy, vnímám pak u sebe mnohem vyšší psychickou "pohodu". Což je pro mě osobně moc důležité. Tento nástroj považuji za základní kámen v komunikaci v mezilidských vztazích. A to zejména v blízkých vztazích, na kterých mi nejvíc záleží. Tam se efekt celého úsilí nejvíc zúročí.
A to je také jeden z důvodů, proč tak ráda Principy života studuji a učím se svým mužem Martinem.

Pokud máte chuť víc se ponořit do toho, co všechno se ve vás děje, neváhejte mě kontaktovat. Moc ráda se s vámi vydáme na tuhle dobrodružnou cestu do vlastního nitra.

Semináře Principy života® pořádáme, v našem ateliéru v Leči u Litně, nedaleko Prahy.

Těším se na vás!

IČO:
76574750

Místo konání seminářů: 
Leč - Liteň
Telefon: 
+420 776 672 349
email: 
chladkova.barborka@gmail.com
chladkova@principy.cz

Plánované semináře

V následující tabulce je přehled plánovaných seminářů, který je možné řadit podle jednotlivých sloupců. Obecně platí, že první tři semináře jsou třídenní a všechny ostatní čtyřdenní. Semináře probíhají zpravidla každý den od 9.00 do 17.00 či 18.00 a nebývají organizovány jako pobytové. Některé semináře však mohou být organizovány jiným způsobem, například jsou jinak rozloženy v čase, je zajištěno ubytování, přednáší společně více tekajenů atd. - v takovém případě jsou u semináře uvedeny podrobnosti, ke kterým se dostanete kliknutím na nápis zobrazit u u daného semináře.
Název Datumikona řazení Místo Tekajen
PŽ 1 17.05.2024 - 19.05.2024 Leč - Liteň zobrazit
PŽ 3 14.06.2024 - 16.06.2024 Leč - Liteň zobrazit
PŽ 1 02.08.2024 - 04.08.2024 Leč - Liteň zobrazit

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů