PhDr. Katarína Szabados (Filasová)

Někdy v průběhu střední školy jsem si začala uvědomovat, že jsem v životě nespokojená. Měla jsem spoustu otázek - proč se někomu daří a jiný je neúspěšný, proč je někdo stále dobře naladěný a jiný si pořád stěžuje, i když k tomu nemá žádný „objektivní“ důvod. Rozhodla jsem se, že půjdu na psychologii, abych se v tom všem i v sobě vyznala. Po krátké době studia jsem ale zjistila, že hledané odpovědi zde nenajdu. Uvědomila jsem si, že mi v psychologii chybí člověk – jeho duše, jedinečný úhel pohledu, jeho touhy, přání a hlavně možnost skutečně porozumět sobě a vlastnímu životu.

Odpovědi na své otázky jsem začala nacházet studiem Principů života. Zjistila jsem, že se spoustou nepříjemností je možno něco dělat. „Stačilo“ uvědomit si, že nejsem oběť, ale ta, která si svůj život sama vytváří, a že záleží na mně, jak si ho uspořádám. Postupně jsem začala sama sobě víc rozumět, zbavila jsem se nadváhy, začala jsem víc chápat, o čem jsou vztahy, získala sebedůvěru.

Ještě během VŠ jsem se začala věnovat individuálním a partnerským konzultacím s lidmi, kteří mají problémy a chtějí změnu. Čím víc se konzultacím věnuji (je to asi 15 let), tím víc si uvědomuji, jak jsou jednotlivé oblasti našeho života provázané a jak je obtížné řešit určitý problém, pokud člověk celkově nezmění své životní postoje, svůj pohled na svět,  svou filozofii. Mé původně psychologické konzultace se proměnily v koučování na bázi Principů života, při kterých si klient ujasňuje své životní hodnoty, postoje, nachází svá skrytá podvědomá přesvědčení. Lépe se pak v sobě i ve světě okolo vyzná, díky tomu se může lépe rozhodovat a mnohé problémy z jeho života mizí.

V poslední době mi však stále více dochází, že pokud člověk chce svůj život opravdu změnit a zařídit si ho podle svých představ, tato jednotlivá sezení nestačí a semináře jsou daleko efektivnější. Z hlediska posunu, růstu a změn. Student na semináři získá větší prostor ponořit se do sebe a uvědomit si, co v jeho podvědomém nastavení a následných akcích způsobuje, že je nespokojený.

Jsem podruhé vdaná, za Tamase, který se za mnou v roce 2013 přistěhoval z Maďarska, je také tekajen a semináře učíme společně. Tamas se už naučil česky, takže semináře jsou v čj. Pokud by ale byl zájem o seminář v angličtině, moc rádi jej otevřeme.

Z prvního manželství mám dva syny, Šimona a Tobiáše a vyvdala jsem ještě dvě holčičky, Romi a Natali, které ale žijí se svou mámou v Budapešti. S Tamasem jsme chtěli mít také dítě společně, proto jsme si pořídili ještě Patrika. Více o mně.

Místo konání seminářů: 
Praha
Telefon: 
777 167 526
email: 
katarina.szabados@principy.cz

Plánované semináře

V následující tabulce je přehled plánovaných seminářů, který je možné řadit podle jednotlivých sloupců. Obecně platí, že první tři semináře jsou třídenní a všechny ostatní čtyřdenní. Semináře probíhají zpravidla každý den od 9.00 do 17.00 či 18.00 a nebývají organizovány jako pobytové. Některé semináře však mohou být organizovány jiným způsobem, například jsou jinak rozloženy v čase, je zajištěno ubytování, přednáší společně více tekajenů atd. - v takovém případě jsou u semináře uvedeny podrobnosti, ke kterým se dostanete kliknutím na nápis zobrazit u u daného semináře.
Název Datumikona řazení Místo Tekajen
PŽ 1 23.08.2019 - 25.08.2019 Praha 9 zobrazit
PŽ 2 13.09.2019 - 15.09.2019 Praha 9 zobrazit
PŽ 4 03.10.2019 - 06.10.2019 Praha 9 zobrazit

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů