Zdenka Pižlová

Přestože jsem ve svém životě měla spoustu důvodů ke spokojenosti (už v 15 letech jsem stála na vlastních nohou, později jsem se vdala, narodily se nám dvě děti – dcera a syn) stále jsem byla nespokojená, ani jsem pořádně nevěděla, proč. A pořád jsem si říkala: „Mám spokojený vztah, děti, zaměstnání, kde se realizuji. A to je všechno?“ Navenek mi nic nechybělo, připadalo mi ale, že můj život nemá smysl, nemá potřebnou šťávu. A představovala jsem si, jaký by mohl být, kdyby… Prošla jsem etapou různého hledání, ale ke spokojenosti jsem nedošla. A pak jsem objevila praktickou sebezkušenostní filozofii PŽ.
Můj život konečně získal směr a spád, jaký jsem vždy chtěla a potřebovala. Díky tomuto vzdělávacímu systému a mnoha důležitým informacím ohledně vztahů, vlastní jedinečnosti, dosahování cílů, likvidování zajetých a nefunkčních vzorců chování v různých situacích jsem začala objevovat, kdo jsem a kdo nejsem, co umím (mnohdy bych to do sebe ani neřekla) a co naopak nedokážu. Do života jsem získala životodárný rozměr, který mi tolik chyběl, a situace, jež mi často připadaly beze smyslu a neřešitelné, najednou smysl i řešení získaly. A já tak v sobě konečně pocítila, že můj život nejenže smysl má, ale, že toho dobrého v něm, může být více a může to  být  lepší, kvalitnější a radostnější. Samozřejmě tehdy, pokud budu dělat tímto směrem potřebné kroky.

Hodně důležité jsou pro mě vztahy s mými blízkými. Dokázala jsem se díky nim radovat, ale i pořádně trápit. Vztahy v životě člověka mohou být silným zdrojem radosti a spokojenosti, ale to s nimi potřebujeme funkčně zacházet. A tady je často kámen úrazu, protože co může být pro někoho funkční, může být zase pro jiného důvod, proč jeho vztah ztroskotá. A navíc to každý myslí přece tak dobře…
Z vlastní zkušenosti vím, že naprostým základem, na kterém funkční vztahy stojí,  je vztah, který má člověk sám k sobě. Pokud si tento vztah nedá do pořádku, často si sebe nedokáže vážit, protože nevidí důvod, proč by měl. Nedokáže se k sobě chovat s úctou, láskou a pochopením (v podstatě se nemá rád a odmítá u sebe to pozitivní), těžko pak dokáže být celkově úspěšný ve svém životě, a už vůbec ne spokojený, či dokonce šťastný.
Možná to zvládne v jedné oblasti života – buď v práci, nebo v  rodině, ale nedaří se mu celý svůj život propojit a vyvážit tak, aby mu v něm nic podstatného nechybělo.

Rozhodli jsme se „žít pod jednou střechou“ vícegeneračně, protože nám jde o to, aby naše rodinné vztahy (partnerské, rodičovské, sourozenecké) fungovaly tak, jak to rozhodně není běžné. Aby byly pořád živé, bez ohledu na věk. Využíváme zkušenosti a informace generace starší i mladší, a vzájemně se tak podporujeme a pozitivně ovlivňujeme.
Naše vztahy stojí na obyčejných, ale důležitých věcech: na blízkosti, důvěře a pocitu bezpečí. S manželm Václavem, rovněž tekajenem a s dcerou Johankou, taky tekajenkou, máme navíc možnost toto mezigenerační téma prožívat a tak zkoumat na vlastní kůži jak spolužitím rodin, tak i profesně. Podporuje nás v tom i to, že stejně tak zeť Marek  i syn Václav, jsou rovněž  absolventi tohoto vzdělávacího systému.

Díky praktickému uplatňování informací PŽ zažívám rozdíl mezi tím, když se k věcem a situacím postavím aktivně namísto pasivně. A právě v tom moc ráda podporuji studenty na seminářích, kde mají možnost objevovat a zpracovávat informace o sobě. Díky tomu pak vidí nové a širší souvislosti vzhledem ke svému životu a ty pak mohou využívat a uplatňovat prakticky ve svých každodenních situacích, ať už ve vztazích se svými blízkými nebo v pracovních situacích.

Mě samotnou nesmírně těší a naplňuje učení seminářů Principů života. Je to totiž pro mě další možnost k učení se a příležitost k vlastnímu poznávání.
Atmosféra bezpečí a důvěry je pro mě nesmírně důležitá. Aby každý, kdo se ponoří do hloubky sebe sama věděl, že ať vytáhne na povrch cokoliv niterného, tak ho nikdo nebude odsuzovat. Má-li někdo ochotu citlivě a s pochopením naslouchat druhému, zároveň se tím učí naslouchat i sobě a otevírá si tak možnosti svého dalšího osobního růstu.
Některé semináře učím i online formou prostřednictvím Zoom konferencí.

Formou osobní konzultace nabízím zájemcům možnost podívat se na jejich aktuální situaci (životní příležitost, výzvu, překážku, či problém) ještě jinak, než se dívali doposud. Mohou se tak lépe zorientovat v tom, kde se nacházejí a proč, a zahlédnout tak díky těmto souvislostem své vlastní nové řešení této situace. 

Některé konzultace, semináře, firemní vztahový koučink a tematické workshopy dělám spolu se svým manželem Václavem P.
Konzultace i semináře provádím jak osobně, tak přes skype či ZOOM.

Informace:
20. 11. 2018 vyšla v nakladatelství BizBooks (Albatros media) moje spoluautorská kniha s názvem "Chci od života víc: Malá ochutnávka naděje."

(Bližší informace na www.zdenka-pizlova.cz).

Místo konání seminářů: 
Brno, České Budějovice, Opava a okolí
Telefon: 
723 232 362
email: 
pizlova@principy.cz
zdenka.pizlova@seznam.cz
koucka@zdenka-pizlova.cz
Skype: zdenka.pizlova
Adresa: 

Sídlo firmy: Kupkova 124, 638 00 Brno - Lesná
Pracoviště: Dusíkova 17, Brno - Lesná
IČ: 69564698


Plánované semináře

V následující tabulce je přehled plánovaných seminářů, který je možné řadit podle jednotlivých sloupců. Obecně platí, že první tři semináře jsou třídenní a všechny ostatní čtyřdenní. Semináře probíhají zpravidla každý den od 9.00 do 17.00 či 18.00 a nebývají organizovány jako pobytové. Některé semináře však mohou být organizovány jiným způsobem, například jsou jinak rozloženy v čase, je zajištěno ubytování, přednáší společně více tekajenů atd. - v takovém případě jsou u semináře uvedeny podrobnosti, ke kterým se dostanete kliknutím na nápis zobrazit u u daného semináře.
Název Datumikona řazení Místo Tekajen
PŽ 1 ve 13.00 hodin 17.05.2024 - 19.05.2024 Brno - Lesná, Dusíkova 17 zobrazit
PŽ 3 24.05.2024 - 26.05.2024 Brno - Lesná, Dusíkova 17 zobrazit
PŽ 9 13.06.2024 - 16.06.2024 Brno - Lesná, Dusíkova 17 zobrazit
PŽ 14 19.07.2024 - 22.07.2024 Brno - Lesná, Dusíkova 17 zobrazit
PŽ 5 25.07.2024 - 28.07.2024 Brno - Lesná, Dusíkova 17 zobrazit
PŽ 11 15.08.2024 - 18.08.2024 Brno - Lesná, Dusíkova 17 zobrazit
PŽ 8 13.09.2024 - 16.09.2024 Brno - Lesná, Dusíkova 17 zobrazit
PŽ 1 - ve 13.00 hodin 22.11.2024 - 24.11.2024 Brno - Lesná, Dusíkova 17 zobrazit

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů