Eva Fojtová

Narodila jsem se 14. 8. 1955 v Brně.
Ráda vzpomínám na dětství, jehož část jsem prožila na vesnici a na základní školu, kde jsem chodila do dramaťáku a hrála divadlo. Už tam se projevovala moje potřeba být mezi lidmi a ukazovat se.
Po gymnáziu jsem studovala VŠ Pedagogickou, obor vychovatelství a 20 let jsem byla buď, vychovatelkou nebo učitelkou na 1. stupni. Učení mě bavilo a stále baví, jen dnes nestojím za katedrou před dětmi, ale přednáším dospělým základní semináře praktické životní filozofie Principy života, kterou sama stále studuji.
Po odchodu ze školství jsem si v r. 1999 založila firmu „Poradna pro rozvoj osobnosti“, kam za mnou přicházejí lidé řešit svoje problémy, které mají např. v partnerském vztahu, ve vztazích s dětmi, v zaměstnání apod. Některé dlouhodobě neřešené problémy lidi vychýlily z rovnováhy natolik, že se promítly do jejich zdravotního stavu a tak společně hledáme možné příčiny jejich zdravotních problémů, ať už fyzických nebo psychických. Čím dál častěji přichází lidé, kterým se po materiální stránce daří dobře, a přesto jsou nespokojeni a většinou přichází na to, že jim chybí cíl a smysl života. Mnozí se proto rozhodnou pro studium PŽ. Při sezeních využívám zkušenosti učitelky nebo manažerky. Tou jsem byla od roku 2010 do poloviny roku 2012 v pedagogicko-psychologickém centru Korálek při ZŠ Smíškova v Tišnově. Rovněž využívám svoje vlastní nabyté zkušenosti v téměř 40 let trvajícím vztahu s manželem Pavlem, který mi je v životě velkou oporou. Ne vždy tomu tak bylo. Dnes už pro nás nemá hodnotu bojovat o jedinou pravdu a dokazovat druhému, že je lepší než on, ale využíváme všeho, co jsme se naučili na seminářích PŽ.  Nechceme předělat toho druhého, ale usilujeme o to, abychom se sami změnili pro nás vyhovujícím způsobem. Pavel je rovněž tekajen a některé semináře učíme spolu. Studenti ale i klienti tak mohou získat ženský i mužský úhel pohledu na řešenou věc.
Hledám, co a jak v životě funguje, co se mi líbí, čeho chci v životě dosáhnout, do čeho se ještě zapojit, zkrátka, co udělat, aby byl můj život ještě barevnější. Patřím do věkové kategorie žen, které se mohu naplno věnovat sobě a partnerovi.
Syn Pavel a dcera Tereza jsou již dospělí, mají své rodiny, takže o ně nemusím pečovat tak, jako když byli malí, ale o dobrý vztah s nimi se starám neustále, tak nejlépe, jak to v daný okamžik dovedu. Jsem babičkou, mám dvě šikovné vnučky Anetku a Sárinku, brzy přibude vnouček. V současné době žije Terka s rodinou v Česku, tak si jich užívám, jinak žijí v Mexiku a kontakt po skypu mi úplně nevyhovuje.
Ráda lyžuji, občas maluji, luštím křížovky, čtu příběhy zajímavých lidí a pohrávám si s myšlenkou napsat příběh o vztahu mezi mužem a ženou, inspirací mi je můj vlastní vztah a příběhy z poradny.
Chci být ve svém životě spokojená a to pro mě znamená mít především fungující vztah s partnerem, ale i vztahy s ostatními  tekajeny, hledat a nacházet nové výzvy, díky kterým mohu získat nové zkušenosti a uplatnit ty stávající a plnit si sny, bez kterých by život neměl smysl.                                                                                          
Místo konání seminářů: 
Brno - Řečkovice, Vránova 28, Praha - dle dohody
Telefon: 
602 840 420
email: 
fojtova@principy.cz

Plánované semináře

V následující tabulce je přehled plánovaných seminářů, který je možné řadit podle jednotlivých sloupců. Obecně platí, že první tři semináře jsou třídenní a všechny ostatní čtyřdenní. Semináře probíhají zpravidla každý den od 9.00 do 17.00 či 18.00 a nebývají organizovány jako pobytové. Některé semináře však mohou být organizovány jiným způsobem, například jsou jinak rozloženy v čase, je zajištěno ubytování, přednáší společně více tekajenů atd. - v takovém případě jsou u semináře uvedeny podrobnosti, ke kterým se dostanete kliknutím na nápis zobrazit u u daného semináře.
Název Datumikona řazení Místo Tekajen
PŽ 5 zahájení ve 14:00 25.07.2024 - 28.07.2024 Brno, Vránova 28 zobrazit
PŽ 11 zahájení ve 14:00 29.07.2024 - 01.08.2024 Brno, Vránova 28 zobrazit
PŽ 13 zahájení ve 14:00 05.09.2024 - 08.09.2024 Brno, Vránova 28 zobrazit
PŽ 9, zahájení v 9:00 26.09.2024 - 29.09.2024 Brno, Vránova 28 zobrazit
PŽ 14, zahájení ve 14:00 14.11.2024 - 17.11.2024 Brno, Vránova 28 zobrazit

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů