Petr Rouzek

Vítám vás všechny, kteří jste si otevřeli můj profil na stránkách praktické filozofie Principy života, tedy filozofie, kterou jsem si zvolil jako svou životní cestu.
     Příběh, nebo story, chcete-li? Žádné jiné slovo podobného významu mě v českém jazyce nenapadá, které by vystihlo tu samotnou podstatu tohohle slova. A už vůbec ne, když se řekne životní příběh. Ano, skutečně, každý lidský život je samostatný, jedinečný, neopakovatelný a nenapodobitelný příběh, který si každý musí odžít sám. Jsou to příběhy plné děje, nápadů, zápletek, hlavních i vedlejších postav, originálních i neoriginálních historek, krizí, zvratů, převratů, někdy jsou stojaté a nudné, jindy pádí tryskem. Události, nebo životní situace se často mění tak rychle, že je sotva stíháme sledovat, natožpak třeba rozebrat. O co v té, které situaci vlastně jde, co a jak se mě dotýká a jak přesně se mě to týká? Otázky typu, proč se mi nedaří v podnikání, proč se mi narodilo postižené dítě, proč mě opustila žena, proč stále nemám peníze, proč právě moje dítě bere drogy, proč zrovna já mám vážnou nemoc, proč se mi stala dopravní nehoda mají jistě každá nějaké logické vysvětlení. Ale zjistit, jakou já v tom hraji roli, jak jsem se do téhle šlamastyky dostal, to pro netrénovaného člověka už tak jednoduché není. A proto, když jsem v roce 2005 začal Principy života studovat, tak jsem do toho šel právě s tímto záměrem, lépe se v sobě vyznat a naučit se svoje problémy řešit a mít svůj život ve svých rukou. A dnes, s odstupem více než patnácti let, můžu říct, že mi setkání s Principy života změnilo život. Že daleko lépe chápu sám sebe. Proč dělám, to co právě dělám, jaké jsou právě teď moje pocity. Lépe chápu svůj životní příběh, proč se odehrává, tak jak se odehrává. Jak a které události v něm spolu souvisí. Pro každého to může znamenat něco jiného, ale pro mě osobně jsou Principy života skvělým nástrojem, jak se stát lepším člověkem.
     Pár dat o mně - narodil jsem se v roce 1969 v Pohořelicích. To je městečko mezi Brnem, Znojmem a Mikulovem. Jsem rozvedený, mám dva dospělé syny a žiji se svou partnerkou Monikou právě v Pohořelicích. Pracuji jako manažer ve skladovém a distribučním centru, kde se v současné době věnuji mimo jiné i koučování, vedení a výchově týmu kolegů na řídících pozicích, tak aby si dokázali co nejlépe poradit nejen v pracovní oblasti, ale také ve svých životech. Mimo tuhle hlavní pracovní náplň vedu v místním středisku volného času kroužek „Hrátky s kytarou“.  Učím děti hrát na kytaru a podporuji je v lásce k tomuto krásnému nástroji, k mé velké lásce. No a v neposlední řadě provozuji konzultační poradnu, kde vám můžu za pomoci mých vlastních zkušeností v této oblasti pomoci. Pomoci lépe se vyznat ve vašich složitých situacích, ve vašich pocitech, náladách, radostech i hněvu, zkrátka ve vašem životním příběhu. Pro ty, kteří chtějí svůj život změnit od podlahy, organizuji sebezkušenostní semináře Principy života.
     Těším s na vás

           

Místo konání seminářů: 
Pohořelice, Brno
Telefon: 
606746492, 730575244
email: 
petr.rouzek@volny.cz
Adresa: 

Pšeničná 479
691 23 Pohořelice


Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů